infoTarnowskieGóry – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Lekkoatletyka: 9 medali dla Champion Lasowice. Łącznie reprezentantki Champion Lasowice zdobyły 9 medali w trakcie zawodów lekkoatletycznych w Ostrawie 25 stycznia i 9 lutego. W pierwszym terminie na śląskich mistrzostwach zagrali juniorzy i juniorzy młodsi, z kolei w drugim – młodzicy i dzieci. 25 stycznia z naszego regionu wystąpiła: Małgorzata Miś, która zdobyła wynik 10,40 metrów w trójskoku, co zagwarantowało jej złoty model. Natomiast srebro wywalczyła Julia Duda w tej samej dyscyplinie, uzyskując wynik 10,99 metrów. Po brązowym krążku zdobyły zaś Małgorzata Miś – w skoku dal z wynikiem 4,56 metrów, jak i Natalia Kalino w skoku wzwyż, osiągając 1,35 metra. Natomiast 9 lutego mogliśmy oglądać zmagania młodzików i dzieci. Złoty medal zdobyła Dagmara Stępień (skok wzwyż – 1,45 metra). Z kolei srebrne wyróżnienie trafiło do Karoliny Bąbel za bieg na 60 metrów, gdzie zawodniczka osiągnęła czas 8,13 sekund. Srebrny medal trafił także do Patrycji Dudy za wskok wzwyż na 1,30 metra. Natomiast medale brązowe powędrowały do Julii Karmelity oraz do Karoliny Bąbel za skok w dal – 4,42 metry i 4,61 metra.