infoTarnowskieGóry – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty” obchodzi w tym roku swoje 60-lecie. Jubileusz jest okazją do wyjątkowego spotkania – dwudniowej konferencji naukowej i warsztatów prowadzonych przez najlepszych specjalistów w dziedzinie rehabilitacji.
Konferencja odbędzie się 14 – 15 października. Będą to wykłady w formule online – dostępne oglądać na żywo w serwisie YouTube na oficjalnym kanale GCR „Repty” oraz warsztaty prowadzone przez specjalistów rehabilitacji.

Wyjątkowi eksperci

GCR przyjmuje ponad 6 tysięcy pacjentów rocznie. Prowadzona jest tu rehabilitacja ogólna, kardiologiczna, pooperacyjna, neurologiczna, a od kilku miesięcy również „pocovidowa”. To zresztą pierwszy ośrodek w Polsce przygotowany do realizacji ministerialnego programu rehabilitacji pocovidowej. Rehabilitacja prowadzona jest ambulatoryjnie i w domach pacjentów.
Jak podkreśla dyrektor lecznicy, Norbert Komar, placówka przewiduje także rehabilitację konkretnych grup zawodowych. Współpracuje między innymi z członkami Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w zakresie leczenia po urazach i kontuzji.