infoTarnowskieGóry – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Sytuacja miała miejsce 23 kwietnia. W godzinach porannych patrol policji na drodze krajowej nr 78 w Tarnowskich Górach zwrócili uwagę na szybko poruszające się auto. Oprócz dużej prędkości samochód nieprawidłowo omijał także inne pojazdy.

Patrol drogówki postanowił niezwłocznie interweniować i zatrzymać samochód. Jak się okazało, w aucie znajdował się pasażer, który na co dzień pracuje w warsztacie stolarskim. Na skutek nieszczęśliwego wypadku, stracił kciuk i musiał jak najszybciej znaleźć się w szpitalu, aby go uratować. Mężczyźni znajdujący się w samochodzie poprosili o pomoc policjantów. Ci zaś nie odmówili wsparcia.

Wiedząc, że w takiej sytuacji każda minuta jest na wagę złota, zdecydowali się eskortować samochód. Przeprowadzili oni pilotaż na sygnałach, dzięki czemu poszkodowany w szybkim czasie dotarł do szpitala w Piekarach Śląskich, gdzie trafił pod fachową pomoc lekarzy.

Bez wątpienia bez pomocy tarnogórskiej policji samodzielne przybycie do szpitala byłoby znacznie utrudnione. W tym przypadku czas miał duże znaczenie, aby odzyskać pełną sprawność ręki tarnogórzanina.