infoTarnowskieGóry – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Samotnie mieszkająca 82-letnia kobieta została uratowana przez tarnogórską policję i swoją sąsiadkę, która zawiadomiła mundurowych. Kobieta, która mieszka obok, podeszła do dzielnicowych i powiedziała, że jest zaniepokojona o swoją starszą sąsiadkę, którą nie widziała od 3 tygodni. Policjanci od razu udali się pod drzwi jej mieszkania. Pomimo wołania oraz pukania nikt nie odpowiedział.

Z uwagi na to, że kobieta mieszkała sama, podjęto decyzję o wyważeniu drzwi. W tym celu na miejsce przybyli strażacy, którzy wyważyli drzwi balkonowe i dzięki temu służby mogły wejść do środka. Starsza kobieta została odnaleziona w ciężkim stanie na podłodze. Jak powiedziała, miała ona spaść z krzesła kilka dni temu i tak przeleżała przez kilka dni. Kobieta była przytomna, jednakże znajdowała się w ciężkim stanie.

Niewątpliwie dzięki interwencji seniorce uratowano życie. Kolejnych dni mogła bowiem nie przeżyć. Wszystko zaś dzięki nieobojętności sąsiadki oraz szybkiej akcji przeprowadzonej przez tarnogórskich dzielnicowych oraz strażaków, którzy dostali się do mieszkania.