infoTarnowskieGóry – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

W najbliższym czasie na kierowców Tarnowskich Gór czekają spore utrudnienia w centrum miasta. Niebawem rozpoczną się aż trzy remonty.

  1. Remonty w centrum miasta – utrudnienia

Ulica Sobieskiego, Szymały i plac Synagogi, a także ulica Mleczna, Bondkowskiego i Zamkowa – to w tych rejonach rozpoczną się w ciągu kilku miesięcy remonty. Wiąże się to oczywiście ze sporymi utrudnieniami na drodze.

Remonty w centrum miasta – utrudnienia

Remonty wspomnianych ulic utrudnią między innymi parkowanie w centrum. Na ulicy Zamkowej remont ruszy już niebawem. Aktualnie roboty trwają na ulicy Mlecznej. Przebudowa tej części Tarnowskich Gór ma potrwać dwa lata. Pierwszy etap obejmuje wspomnianą ulicę Zamkową, Mleczną i Bondowskiego. Dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów informuje, że planowane jest zamykanie ulic odcinkami, aby nie utrudniać dostępu do wszystkich instytucji oraz sklepów. Wprowadzona zostanie także tymczasowa organizacja ruchu na ulicach, które przynależą do miejsc remontowanych. Dzięki temu jednak objazdy nie będą konieczne. Szacuje się, że pierwszy etap zakończy się do końca roku.

Warto również wspomnieć, że przed remontem na ulicy Zamkowej i Bondkowskiego wymieniony zostanie również gazociąg.

Na przyszły rok przewidziany jest etap, w którym remonty będą prowadzone na ulicy Jurczyka, Górniczej i Gliwickiej. Tam jednak praca pójdzie nieco sprawniej, ponieważ planowane jest jedynie uzupełnianie brakujących fragmentów.