infoTarnowskieGóry – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Policjanci z Tarnowskich Gór wyjaśniają przyczyny i okoliczności trzech wypadków samochodowych, do których doszło w powiecie w miniony poniedziałek, 7 czerwca.
Początek tygodnia był dla tarnogórskich policjantów niezwykle intensywny. Tylko w sam poniedziałek doszło do trzech zdarzeń drogowych, w których obrażenia odnieśli kierowcy samochodów oraz biorący udział w kolizji rowerzysta.

Ciąg wypadków

Pierwsza sytuacja miała miejsce o godzinie 5:30 w Wieszowie. 30-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego, kierujący pojazdem renault, potrącił 34-letniego rowerzystę. W wyniku tego zdarzenia mieszkaniec powiatu gliwickiego trafił do szpitala z obrażeniami ciała.
Kolejne zdarzenie nastąpiło tuż przed 8 rano na ulicy Pyskowickiej w Jasionie. 62-letni kierujący skodą wymusił pierwszeństwo na 42-letnim mężczyźnie w osobowym fordzie. Ten został ranny i również trafił do szpitala. Około 10:00 na DK 11 w Tworogu 47-latek w samochodzie ciężarowym daf najechał na tył innego pojazdu ciężarowego. Sprawca kolizji został przewieziony do szpitala z urazem klatki piersiowej.