infoTarnowskieGóry – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Policja z Tarnowskich Gór w województwie śląskim zatrzymała na gorącym uczynku 36-letniego włamywacza. Po tym jak zjawili się na miejscu policjanci, próbował on udawać, że jest jednym z manekinów w sklepie z odzieżą.

Policjanci zjawili się na miejscu po zgłoszeniu, że na terenie jednego z pawilonów handlowych w Tarnowskich Górach słychać było dźwięk tłuczonego szkła. Po wezwaniu natychmiast udali się na miejsce.

Po zjawieniu się na miejscy zauważyli wybitą szybę, a podczas przeszukania znaleźli mężczyznę, który założył na siebie sklepowe ubrania i udawał manekina. Policjantów jednak nie zmylił.

To nie jego pierwsze włamanie
Sprawca został zatrzymany, a po sprawdzeniu wyszło na jaw, że ma na swoim koncie więcej podobnych przestępstw. Odpowiada on między innymi za trzy włamania do lokali, z których zabrał gotówkę i sprzęt elektroniczny.

Policjantom udało się odzyskać większość skradzionego mienia, które sprawca zdążył sprzedać w pobliskich lombardach. Cześć przedmiotów została odnaleziona także podczas przeszukania mieszkania wraz z narkotykami. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.